Życie jak pociąg pospieszny mknie
kolejne stacje mija,
nadzieją
jeszcze jedno Boże Narodzenie wita mnie
tylko wagonów coraz mniej
i coraz luźniej przy stole
i ciszej.

Bieluśki opłatek w dłoni drży
łamię się nim jak chlebem
składam życzenia
płyną łzy
i tylko Ciebie tu nie ma
dlaczego

Puste nakrycia stoją dwa
bo może właśnie zdążysz dziś
i tak od wielu lat
zostawiam uchylone drzwi
i nic
a może właśnie dziś….

 

Kochani, jestem w Waszej blogowej rodzinie  od niedawna, poznałam tu  sporo przyjaciół, z niektórymi  mam nawet dość bliski kontakt. Powiem tylko ; Dobrze mi z Wami i pomimo, że na mojej stronie głównej widnieje napis ,, ciągle szukam” wydaje mi się , że właśnie  znalazłam  to , czego mi brakowało. Kiedy tylko czuję potrzebę , mogę  usiąść i pisać, pisać to co mi leży na sercu, co w duszy gra , a nawet to co boli i to jest pięknei za to dziękuję.

Przed nami wspaniałe Święta Bożego Narodzenia,  z tej okazji chciałabym Wam wszystkim odwiedzającym tego bloga, złożyć  jak najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim zdrowia, bo  kiedyś jedna mądra głowa powiedziała ,, zdrowy  żebrak jest o wiele szczęśliwszy niż chory król ”  i to jest prawda.  Poza tym ,życzę radości, spokoju , piękna i wiele miłości  i nie tylko na święta, ale na każdy następny dzień.

Te kilka strof na początku  są dedykacją dla  Pani Gosi,  tak ciepłej i tak mi bliskiej duchowo osoby, w podziękowaniu za słowa wsparcia w tych trudniejszych chwilach … 🙂

33 myśli na temat “

  1. — doskonale wiem o tym Janku, tylko tak to już jest, że gdy nadchodzi ten jedyny dzień w roku, , jakaś dziwna nostalgia i dlatego takie myśli…
   – pozdrawiam już świątecznie…

   Polubienie

  1. — dziękuję pięknie za to miejsce przy Twoim stole, dla mnie skromnej szarej osoby osoby , no i jak WAS tu nie kochać…. będę , choć wirtualnie , choć przez chwilkę, ale będę… 🙂

   Polubienie

 1. Alinko dla Ciebie i Twoich bliskich na te Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy Rok życzę głębokiej wiary; ona góry przenosi, życzę nadziei by nigdy nie zgasła, także w obfitości od Bożej Dzieciny miłości na każdy dzień .

  Polubienie

  1. — dziękuję pięknie za życzenia , które oczywiście odwzajemniam… gór co prawda przenosić nie mam zamiaru, ale wiara , nadzieja i miłość są niezbędne, by żyć w zgodzie z innymi , a przede wszystkim żyć w zgodzie z samą sobą….
   — pozdrawiam

   Polubienie

 2. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
  życzę wszystkiego dobrego,
  błogosławieństwa Dzieciątka Bożego,
  wyjątkowej rodzinnej atmosfery
  oraz samej pomyślności
  w nadchodzącym Nowym Roku
  Antoneta

  Polubienie

 3. Piękny wiersz o tęsknocie i samotności, która zwłaszcza w te Dni dokucza najbardziej.
  Życzę Ci zdrowych, pogodnych i wesołych Świąt, ale nade wszystko byś nigdy, ale to nigdy, nie była sama; zawsze w otoczeniu najbliższych Ci osób.

  Pozdrawiam

  Ahoj:)

  Polubienie

  1. — no właśnie; samotność to jest to czego najbardziej się boję… nigdy nie doświadczyłam jej i może właśnie dlatego wydaje mi się ona taka straszna ….. dziękuję pięknie za życzenia i za odwiedziny w ten wyjątkowy dzień….
   — pozdrawiam …

   Polubienie

 4. Aliczko droga, piękny wiersz, skłaniający do zatrzymania się i głębokich refleksji. Cieszę się, że Cię poznałam, że mogę bywać u Ciebie i że Ty o mnie nie zapominasz. Niech te Święta będą dla Ciebie wytchnieniem, niech otoczy Cię ich magia i nasyci nadzieją i radością Twoje serce na długo. Wszystkiego co najlepsze na Święta i Nowy Rok. Ściskam serdecznie i czekam z opłatkiem.

  Polubienie

  1. — witaj … dziękuję za to zaproszenie na wigilijny opłatek, choć tylko wirtualnie , ale byłam…. byłam w Twoim troszeńkę magicznym domu i w domach jeszcze wielu innych przyjaciół…..
   — pozdrawiam świątecznie…

   Polubienie

 5. Zdrowych, pogodnych i spędzonych w jak najmilszym gronie Świąt Bożego Narodzenia oraz pełnego szczęścia i życzliwości Nowego Roku życzy
  Andrzej
  (smoothoperator)

  Polubienie

 6. Piękny wiersz. Pani Małgosia, która pozdrawiamy przyczyniła się do zaprezentowania go szerszej społeczności. Nieobecni przy stole…
  Popularyzowałem kolędę poświęconą temu problemowi wśród znajomych na Fb już na kilka dni przed świętami, ale młodzi ludzie jeszcze nie myślą takimi kategoriami.
  Oto ona: http://www.youtube.com/watch?v=fd8WeSjQ4YU

  Byłem na takiej wigilii. Uwierzcie, że brak gospodarza, który odszedł blisko dwa lata temu nie bolał tak, jak nieobecność syna, oczka w głowie swojej mamy.
  Ot życie, życie…
  Cieszmy się z tego co mamy.
  Pozdrawiam świątecznie

  Polubienie

  1. — wigilia dla nieobecnych— prosty i piękny utwór … rzeczywiście , każdy by chciał , by życie było bez zakrętów, choć z drugiej strony , chyba byłoby bardziej nudne i człowiek nie doceniałby tego co już posiada… dziękuję za odwiedziny w ten świąteczny dzień…

   Polubienie

 7. Witaj Alinko!
  Wiersz piękny. Obyśmy nigdy nie doświadczyli samotności.
  Już po wigilii i śniadaniu świątecznym z rodziną.
  I oby nam się dobrze działo i wszystkie marzenia ziszczyły.
  Pozdrawiam świątecznie.
  Michał

  Polubienie

 8. A Ty Alinko ciągle w drodze…. ciągle szukasz …
  Ale ten wieczór wczorajszy, te dni świąteczne pozwalają się na chwilę zatrzymać, na chwilę oddech złapać, pomyśleć nad istotą życia, nad jego przemijaniem.
  Piękny wiersz umieściłaś na wstępie tej swojej świątecznej wypowiedzi, wspomniałaś w niej o pustych naczyniach, dwu naczyniach pozostawionych przy stole wigilijnym i o Twoim czekaniu przy otwartych drzwiach na kogoś, kto może przyjdzie dziś … i tak już od wielu lat i ….nic !
  Piękny wiersz w swojej wymowie ale …. to pozostawianie pustych naczyń przy polskich stołach to taka pustka właśnie. Przed chwilą oglądałem wiadomości na TVN i jakże piękną usłyszałem wiadomość, że coraz więcej ludzi w Polsce zamiast pustych naczyń przy stole zaprasza do siebie na tą kolację wigilijną osoby samotne ….. to zapraszanie pojedynczych osób przeradza się na robienie takiej właśnie kolacji dla osób samotnych, dla wielu osób – jak choćby pokazana w tych Faktach wigilia tegoroczna w Chorzowie. I to jest właśnie piękne …. w dobrą stronę zmierzmy jako społeczeństwo w Polsce.

  A Ci co od nas odeszli Alinko już nie powrócą…. musimy nauczyć się żyć bez nich, tylko pamięć o nich pielęgnować, nasze dzieci, a w moim przypadku i wnuki, uczyć tej pamięci, wspominać o nich, o ich dobrych uczynkach, właśnie m.in. przy tej kolacji wigilijnej.
  Spotkałem kiedyś w necie taki piękny plik o przemijaniu, o porównaniu naszego życia, twojego życia Alinko, do jazdy pociągiem i …. zobacz jak wygląda to nasze życie.

  Ty ciągle w drodze, ciągle poszukujesz …. jak my wszyscy …. tylko Ty tak pięknie potrafisz to nazwać, potrafisz z tej swojej podróży wyłuskać te momenty najważniejsze i tak wspaniale, w takich pięknych a jednocześnie uroczo prostych słowach podzielić się tym z innymi. I to jest właśnie w Tobie takie ważne i tak bardzo określa twoją osobowość, twój charakter, twoją uczuciowość, obiektywność ale i oczywiście umiejętność zaglądania w dusze ludzi.

  ” Alina to taka dziewczyna, co odkrywa duszę ludzi i rzeczy trudno nią w życiu kierować, kto zna Alinę to nie zaprzeczy. Potrafi być zarazem obiektywna, to dzięki logicznemu myśleniu i subiektywna dzięki uczuciowości. ”

  I taką też widzą Cię twoi znajomi, co tak pięknie pokazują wielokrotnie w swoich komentarzach do twoich wpisów.
  Zdrowych, pogodnych i radosnych świąt Alinko życzę. Pozdrowienia serdeczne pozostawiam.

  Polubienie

  1. Edwardzie i cóż ja mogę Ci napisać po tak pięknym komentarzu, jaki dołączyłeś do mojego wpisu…. jedynie co przychodzi mi do głowy to najprostrze z prostych słów…DZIĘKUJĘ… plik zachowam dla siebie , znajduje się tam tyle prawdy o podróży, jaką przecież jest nasze życie.
   — pozdrawiam ciepluteńko i na ten drugi świąteczny dzień jak i na pozostałe , życzę Ci wiele miłości , bo od niej bierze się właśnie to ciepło rodzinne, które ogrzewa serca ….

   Polubienie

  1. – dlaczego dwa?.. no cóż .. jeszcze teraz , jeszcze dziś jest to tylko moją tajemnicą , może kiedyś, ale do wszystkiego trzeba dorosnąć… da mnie jeszcze za wcześnie…

   Polubienie

 9. Już co prawda po świętach, ale na dobre życzenia zawsze jest czas. Życzę więc Tobie odnalezienia tego miejsca w czasoprzestrzeni, gdzie znajdziesz zrozumienie tego co było, co jest i co będzie. Stwierdzisz, że wszystko co się dzieje w Twoim życiu ma głęboki sens i bez względu na okoliczności poczujesz się szczęśliwa, że Opatrzność przygotowała dla Ciebie takie właśnie, a nie inne życie. Myślę, że jesteś wrażliwą osobą i wiesz co mam na myśli. Zresztą sama sobie też tego samego życzę. Załączam bukiet uśmiechów. :)))

  Polubienie

 10. Jako że już po świętach, spieszę z życzeniami na Nowy Rok.
  Aby był zdecydowanie lepszy od tego, który mija. Życzę Tobie samych pogodnych dni, wszelkich radości – tych zupełnie małych i tych całkiem dużych. Spełnienia marzeń i jak najmniej trosk dnia codziennego. No i tak ogólnie – wszystkiego najlepszego!
  Buziaki, Parafka.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s